top of page

HİZMETLERİMİZ

Hizmetlerimiz

Ankara; Çankaya, Yenimahalle, Altındağ, Keçiören, Etimesgut, Mamak, Sincan, Pursaklar, Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Elmadağ, Çubuk, Kazan, Polatlı, Elmadağ, Gölbaşı İlçelerinde Beyaz Eşya Servisi olarak, Bosch, Siemens, Dyson, Arçelik, Beko, Samsung, Miele, General Electric, Westinghouse ve Tüm Markalar İçin Servis, Tamir, Bakım Hizmeti Vermekteyiz.

 

BUZDOLABI TEKNİK SERVİSİ

Uzun yıllardır kaliteli hizmet anlayışından hiçbir şey kaybetmeden hizmetlerini devam ettiren Yb Grup Servis, müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. Birinci sınıf hizmet kalitesinde işlem yapmakta, işlemlerini ekonomik koşullarda gerçekleştirmektedir. Beyaz eşya ürünlerinizin tümünde markası ve modeli ne olursa olsun bakım, onarım ve kurulum işlemlerini profesyonel olarak gerçekleştirmekteyiz. Yüksek teknik donanıma sahip kadromuz ile sizlere güler yüzlü ve kaliteli hizmet sağlamaktayız.

Ekonomik ve Garantili Hizmet

Buzdolabınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda firmamızla iletişime geçebilir, en kısa sürede sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Çözüm odaklı çalışan buzdolabı teknik servisimiz, günün her saati ve haftanın yedi günü sizlere kesintisiz hizmet sunmaktadır. Hizmetlerimiz Ankara'nın her semtinde gerçekleşmektedir. Gezici servislerimiz ev ve iş yerlerinizin tümüne uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Buzdolabı Neden Su Akıtır?

Termostatta problem yaşanıyorsa, ekovat zamanında devreye girmiyorsa buzluk damlatma yapabilmektedir. Cihaz otomatiğe geçtiği zaman, ekovat çalışması gereken zamandan daha geç çalışır. Otomatik motta fazla kalan buzdolabı damlatma yapabilmektedir. Termostat özelliğini kaybetmiş olabilmektedir. Bu durumda profesyonel olarak hizmet veren teknik servislerden destek alınmalı, parça değişimi yapılmalıdır. Yb Grup buzdolabı teknik servisi en iyi yedek parçaları kullanarak cihazınızı tamir etmekte ve eskisinden bile daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır.

Buzdolabı Neden Soğutmaz?

Borular hatalı kaynamışsa, buz kabı buzluğa yapışmışsa, buzdolabının bulunduğu alan rutubetliyse, buzdolabının arkasında bulunan radyatör ve borular çürümüşse buzdolabının gazı kaçabilmektedir. Buzdolabında kaçan gaz, cihazın soğutma yapmasına engel olabilmekte ve kısa süre içerisinde tamamen işlevini kaybetmesine neden olabilmektedir. Bu durumu kontrol altına alabilmek için bir teknik servisten yardım almak gerekmektedir.

Ekovat basıncı düşmüşse buzdolabı soğutma yapmayabilir. Pistonun zamanla aşınması, supapların kurum tutması durumunda kompresör arızalanmakta ve gaz dolaşımını engellemektedir. Bu durumda da ekovatın basıncı düşmekte ve ekovat devre dışı kalmaktadır. Ekovatın bozulması sonucunda, buzdolabının yeniden soğutma yapabilmesi için yeni parça takılmalıdır.

Buzdolabında gaz tıkanması sonucunda da, soğutma özelliği devre dışı kalabilmektedir. Buzdolabınızın ömrünü uzatmak için servislerden bakım ve onarım hizmeti almanız gerekmektedir.

Buzdolabı teknik servisimiz, en kaliteli yedek parçalar kullanarak bakım ve onarım işlemlerinizi gerçekleştirmekte ve cihaz montajlarını en doğru şekilde yapmaktadır. Hizmet talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçin.

 

ÇAMAŞIR MAKİNESİ TEKNİK SERVİSİ

Uzun yıllardır sizlere kaliteli hizmet ayrıcalıklarını yaşatan firmamız, beyaz eşya ürünlerinizin tümünün bakım, onarım ve montajını gerçekleştirmektedir. Ekonomik fiyat ayrıcalıklarımız, kaliteli hizmet anlayışımız ve müşteri odaklı çalışmalarımızla rakiplerimize daima öncülük etmekteyiz.

Kaliteli Hizmet Ayrıcalıklarımız

Çamaşır makinesi teknik servisimiz, Ankara'nın her yerine hizmet sağlamaktadır. Haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati hizmet talebinize cevap vermekte, kesin çözümlü hizmetler sunmaktayız. Çözüm odaklı hizmetlerimizle çamaşır makinesi, fırın, bulaşık makinesi, buzdolabı, kombi ve klima gibi ürünlerinizi eskisinden daha kullanışlı hale getirmekteyiz. Tüm teknik donanımlara sahip uzman kadromuz eşliğinde işlem yapmakta, kaliteli yedek parçalarımızla sizlere birinci sınıf hizmet vermekteyiz. Kaliteli hizmet ayrıcalıklarımızdan yararlanmak için tek yapmanız gereken irtibat numaralarımızdan bize ulaşarak, randevu talebinde bulunmanız olacaktır.


Çamaşır Makinesi Neden Ses Çıkarmaktadır?

Çamaşır makinenizden olağan dışı ses geliyorsa, makinenizin kazan ve tamburu arasında bir cisim sıkışmış olabilmektedir. Ceplerde bulunan bozuk paralar ve tokalar, kazanla körük lastiği arasına sıkışabilmektedir. Bu durumda kazanın ve tamburun zarar görmesine neden olabilmektedir. Araya hiçbir madde kaçmadığı halde ses çıkarmaya devam ediyorsa ve kazan dönmeden su boşaltmaya başladıysa pompa motoru aşınmış ve işlevini yitirmiş olabilmektedir. Makinedeki hasarın daha fazla büyümemesi için en kısa sürede pompa motoru değiştirilmelidir. Kar çamaşır makinesi teknik servisi, en iyi yedek parçalarla kısa sürede pompa motorunuzu yenisiyle değiştirecektir.

Çamaşır makinasının kazanını taşıyan amortisörler kırılırsa, makineden ses gelebilmektedir. Amortisörlerin kırılması durumunda makine dengesini kaybedecek ve yürümeye başlayacaktır. Yürüyen makine sağa sola vurabilmekte, kısa sürede diğer parçalarında zarar görmesine neden olabilmektedir. Amortisörün bozulması durumunda servislerden en kısa sürede destek alınmalı ve vakit kaybetmeden yedek parça değişimi yapılmalıdır.

Çamaşır makinenizin ömrünü uzatmak, hasarı en aza indirmek için bakım ve onarımını gerçekleştirmeli, herhangi bir parçasının bozulması durumunda vakit kaybetmeden parça değişimi yaptırmalısınız. Firmamız bu konuda size destek sağlayacak, güvenilir ve kaliteli hizmet verecektir.

Donanımlı teknik kadromuzdan kaliteli hizmet almak, hizmetlerimiz ve ücretlerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

BULAŞIK MAKİNESİ TEKNİK SERVİSİ

Alanında uzman, genç ve tecrübeli teknik kadromuz ile sizlere kaliteli hizmet anlayışımızın ayrıcalıklarını yaşatmaktayız. Uzun yıllardan bu yana hizmet vermekte, kendimizi daima yenilemekteyiz. En iyi ekipmanlar ve en kaliteli yedek parçalarla beyaz eşyalarınızın bakım, onarım ve kurulumunu gerçekleştirmekteyiz.

Her marka ve her modele uygun hizmet vermekte, hizmetlerimizde kesin çözümler sağlamaktayız. Bulaşık Makinesi teknik servisimiz Ankara'nın dört bir yanında 7/24 çalışmalarını sürdürmektedir. Yb Grup beyaz eşya servisi bütün hizmetlerini, ekonomik fiyat aralıklarında gerçekleştirmektedir. Bulaşık Makineniz ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda bizimle iletişime geçebilir, profesyonel destek sağlayabilir ve kesin sonuçlar elde edebilirsiniz.


Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz?

Bulaşık makinesi çalışmıyorsa, prizde enerji olmayabilir. Kapı sivici arıza yapmış ve kilit çalışmıyor olabilir. Su seviye anahtarı bozulmuş, sernoit valf düzeneği arızalanmış olabilmektedir. Alt hazneye fazla su dolması durumunda, bulaşık makinesi su almayabilir ve çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel destek sağlamalı ve işin uzmanından yardım istemelisiniz.

Bulaşık Makinesi Neden Ses Yapmaktadır?

Program motoru aşındıysa ve sülkülasyon motorunun rulmanları yerinden oynadıysa bulaşık makinesi ses çıkarabilmektedir. Ses çıkartan makineler yaşam alanlarımızda huzursuz olmamıza ve gündelik işlerimize odaklamamamıza neden olmaktadır.

Makine Neden Sürekli Su Alır?

Su seviye anahtarı ve selolit valf düzeneği arızalıysa makine sürekli su alabilir. Su seviye hortumunun bozulması, delinmesi ve yerinden oynaması durumunda da makine sürekli olarak su almakta, kısa süre sonra da işlevini yitirmektedir. Makinenizin ömrünü uzatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Makine Programı Neden Düzgün Çalışmamaktadır?

Program cihazı arıza yaptıysa, termostat işlevini yitirdiyse, rezistans bozulduysa makine çalışır durumda olsa dahi programa geçmemektedir.

Düzgün Yıkanmayan ve Kurumayan Bulaşıkların Nedeni

Rezistans, termostat ve program cihazı arızalıysa, fıskiyeler dönmüyorsa ve tıkanmışsa, sirkülasyon motorunda problem varsa, su basıncı düşmüşse bulaşıklar düzgün yıkanmamakta ve kurumamaktadır. Bu durum birçok kişinin başına gelmekte, bulaşıkları tekrar tekrar yıkama gereksinimi duymaktadır. Bu durumda su israfına ve maddi kayıplara neden olmaktadır. Maddi kayıpların önüne geçmek için bulaşık makinesinin onarımını ve bakımını yaptırmanız gerekmektedir.

Bulaşık makinenizin ömrünü uzatmak, profesyonel koşullarda bakım ve onarım hizmeti almak için bizimle iletişime geçin.

 

KLİMA TEKNİK SERVİSİ

Mevsim normallerinin üzerinde ya da altında sıcaklık değerleri ile günlerimizi geçirmeye başladığımız bu dönemlerde, iklimlendirme sistemlerinin en değerli parçası olan klimalar da büyük önem taşımaya başlamıştır. Yazın aşırı sıcağından kışın ise fazla fazla soğuğundan kaçınmak için hemen hemen herkes klima kullanma yöntemine başvurmaya başlamıştır. Hal böyle olunca klimalar hakkında bilgi edinmek de elzem hale gelmiş bulunmaktadır.

Klimalar günümüzde başlı başına ayrı bir çalışma alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ne işe yaradıkları, nasıl çalıştıkları, kullanırken nelere dikkat edilmesi gerekildiği gibi hususlar bu alandaki yetkin kişiler tarafından kullanıcılar ile paylaşılmaya başlanmıştır. Biz de servis olarak bu bilgilendirme çalışmalarına yıllardır olduğu gibi bugün de destek vermeye devam etmekteyiz. Klima almaya karar veren bir kişinin yapacağı satın alma işlemi sonrasında klimanın kurulumundan, halihazırda klima kullanıcısı olan kişilerin klimalarının bakım ve onarımına kadar birçok konuda müşterilerimize destek veriyoruz.

Klima kullanmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus, klimanın montajının gerçekleşeceği yeri doğru bir şekilde seçmektedir. Servisimizin profesyonel montaj ekibi sizi bu konuda yönlendirerek klimanızı sağlığınıza zarar vermeyecek ve en verimli şekilde çalışacak yere monte etmektedir. Bu seçim doğru bir şekilde yapılmazsa klimanın yanlış kullanımı hem cihaza hem de kullanıcıların sağlığına zarar verebilmektedir.

Sahip olduğu klimasını yaz kış kullanan müşterilerimizin dikkat etmesi gereken bir diğer husus da bu cihazların yıl içerisinde minimum bir defa bakımının yaptırılması gerektiğidir. Çalışma süreleri boyunca havadaki toz parçacıkları ile münasebet içerisine giren klimaların servisimiz tarafından özel hijyenik kimyasallar ile temizliği ve bakımı gerçekleştirilmektedir. Klimalar çalıştıkları esnada yüksek düzeyde enerji tüketirler ve bu da cihazın içerisindeki aparatların bir süre sonra yıpranmasına neden olabilir. Servis ekiplerimiz bu noktayı da göz önünde bulundurarak bakım servisi esnasında klimanızın işleyişini ve belirli bağlantılarını kontrol etmekte, herhangi bir müdahalede bulunulması gerekiyor ise vakit kaybetmeden bu bilgiyi sizinle paylaşmakta ve onayınız doğrultusunda işlem gerçekleştirmektedir.

Klima servisi alanında lider konumda olan servisimiz, sizlerden aldığı olumlu geri bildirimler ve yenilikçi yaklaşımı sayesinde bugüne kadar yüzlerce ev ve iş yerinin klimalarına doğru hamleler yapmıştır. Bizim için her şeyden önce sizin güvenliğiniz ve memnuniyetiniz gelmektedir. Bu nedenle servisimiz tarafından sizlere her daim güler yüzlü ve profesyonel teknik uzmanlar yönlendirilmektedir. Gönül rahatlığı ile klimanızı teslim edeceğiniz uzmanlarımız, gerekli tüm işlemleri yerinde hallederek olası bir mağduriyet yaşama ihtimalinizin önüne geçmektedir. Hızlı ve pratik çözümler üreten servisimizin klimanız için verebileceği maksimum kalitedeki hizmeti verdiğine emin olabilirsiniz.

Klima servisimiz, arızalanan klimalarınızın onarımı konusunda da marka ayırt etmeksizin sizlere gezici servis hizmeti sağlamaktadır. Tarafımıza ilettiğiniz arıza kodu ya da açıklaması doğrultusunda ilgili birimimiz hemen harekete geçerek bulunduğunuz ev ya da iş yerine gelmekte ve arızanın giderilmesini sağlamaktadır. Klimanız için ihtiyaç duyduğunuz her çeşit hizmeti almak için dilediğiniz zaman tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

 

KOMBİ TEKNİK SERVİSİ

Kombinizin bakım, kurulum ve onarım işlemleri uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Kesin çözümler elde etmek, enerji ve güç tasarrufu sağlamak ve cihazınızın ömrünü uzatmak için işini düzgün yapan firmalardan profesyonel destek sağlamanız gerekmektedir. Uzun yıllardır profesyonel ve kaliteli hizmet sağlayan Yb Grup servisine güvenebilirsiniz. Güvenilir ve ekonomik hizmet almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Profesyonel ve Kaliteli Hizmet Anlayışımız

Kombi teknik servisimiz, güler yüzlü ve donanımlı kadrosu ile sizlere profesyonel destek sağlamaktadır. Müşteri memnuniyetini her şeyden önde tutan firmamız, en iyi teknik ekipmanlarla ve en kaliteli yedek parçalarla işlemlerini gerçekleştirmektedir. Teknolojiyi yakından takip etmekte, cihazlarını en son teknoloji ürünlerden oluşturmaktadır.

Vizyonunu sürekli yenileyen firmamız, kombi ve petek temizleme hizmeti vermektedir. Bakım ve onarım hizmetlerinin tümünü eksiksiz ve kusuruz gerçekleştirmekte, işlemlerini titizlikle yürütmektedir. Avantajlı fiyatları ve kaliteli hizmetleri sayesinde firmamız, rakiplerine devamlı olarak öncülük etmektedir.

Geniş araç filosuna sahip olan firmamız, Ankara'nın her ilçesi ve her semtine kesintisiz ve aralıksız hizmet sağlamaktadır.

Kombi Çalışmadığında Ne Yapılmalıdır?

Kombi çalışmadığı zaman yakıt çıkışlarını kontrol etmekte fayda görebilirsiniz. Elektrik, su veya doğal gazın çalışmasında herhangi bir aksaklık olması durumunda, kombi kapanır duruma geçecektir. Kombiniz çalışmıyorsa, elektrik, su ve doğal gaz çıkışlarını kontrol edin. Tüm kontrollere rağmen çalışmıyor ise kombi teknik servisinden destek isteyin. En kısa sürede kombinize bakım yaptırmanız gerekmektedir.

Kombi Bakımı Sırasında Gerçekleştirdiğimiz İşlemler

Su debisinin ayarlaması yapılarak, kontrol altına alınır.
Turbo cihazlarınızın baca temizliğini yapılmaktayız.
Su filtresinin temizliği gerçekleştirmekteyiz.
Sıcak su hattına yerleşen bütün pislikler alandan arındırılmaktadır.
Ateşleme otomatiği ve gaz kesme fonksiyonları kontrol edilmektedir.
Isı eşanjörü kontrol altına alınmaktadır.
Kombinin yanma hatları kontroller altına alınır.

Kombi teknik servisimiz bakım, onarım ve montaj işlemlerinin tümünü ekonomik koşullarda gerçekleştirmektedir. Hizmet talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçiniz

 

FIRIN TEKNİK SERVİSİ

Uzun yıllardır montaj, bakım ve onarım hizmetlerinin tümünü gerçekleştiren firmamız, sizlere kaliteli hizmet anlayışının ayrıcalıklarını yaşatmaktadır. Ankara'nın bütün semtlerinde çalışmalarımızı sürdürmekte, gezici servis araçlarımızla hizmet taleplerinize anında cevap vermekteyiz. Çözüm odaklı çalışan firmamız, fırın, klima, kombi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi birçok beyaz eşyanın bakım ve onarımını profesyonelce gerçekleştirmektedir. Kaliteli hizmet anlayışımız doğrultusunda işlem yapmakta, müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutmaktayız.

Özellikle bayanların evlerinde en çok zaman geçirdiği alan mutfaklarıdır. Sevdiklerinize ve misafirlerinize çeşitli ikramlar hazırladığınız mutfaklardaki beyaz eşyaların bozulması, bütün planlarınızın alt üst olmasına neden olabilmektedir. Kek, pasta, börek ve daha birçok aperatif ve yemeklerinizi hazırladığınız fırınların arıza yapması, arkadaşlarınıza düzenleyeceğiniz çay partilerinin ya da misafirlerinize düzenleyeceğiniz akşam yemeklerinin iptal olmasına neden olabilmektedir. Arızalı cihazlar bin bir emekle hazırladığınız yiyeceklerin pişmemesine veyahut da çok pişmesine neden olabilmektedir. Siz değerli müşterilerimizin emeklerinin boşa çıkarmamak adına kaliteli hizmet vermekteyiz. Fırın teknik servisimiz, ürünlerinizin bakım ve onarımı gerçekleştirmekte, eskisinden çok daha iyi olmasını sağlamaktadır.


Fırın Isısı Neden Bozulur?

Fırının ısı ayarını yapamaması iki nedenden kaynaklı olabilmektedir. Fırının içerisinde bulunan reziztans ya da fan motoru işlevini yitirirse, fırınlardan istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Turbo fırınlar içerisinde bulunan reziztans zamanla bozulabilir. Reziztans bozulduğu zaman, fırının iç kısmında ısıtma gerçekleşme ve yiyeceklerin pişmemesine neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda, reziztant değiştirilmelidir. Fırınınızın fan motoru bozulursa, fırın istediğiniz ısıya ulaşamaz. Bu durumda da istediğiniz verimi alamazsınız. Bozulan fan motoru, reziztanstan gelen ısının dağıtımını sağlayamaz. Fan motorunu yenisi ile değiştirmek doğru sonuç sağlayacaktır. Cihazın verimini arttırmak için tek yapmanız gereken, fırın teknik servislerinden destek almak olacaktır. Yb Grup Servis sizlere en kaliteli yedek parçaları temin etmekte ve cihazınızın eskisinden bile daha iyi olmasını sağlamaktadır.

Kaliteli Hizmet Almanın Önemi

Profesyonel olarak hizmet vermeyen firmalar ve kişiler, sizlere kalitesiz yedek parça temin edeceklerdir. Bu durumda da cihazınız kısa süre sonra yeniden bozulacak ve bir süre sonra kullanılmayacak hale gelecektir.
Profesyonel anlamda bakım, onarım ve montaj işlemlerinin tümünü gerçekleştiren firmamızdan ekonomik koşullarda hizmet alabilirsiniz. Hizmet talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçiniz.

 

ŞOFBEN TEKNİK SERVİSİ

Yıllardır teknik servis alanında öncü olan Yb Grup Servis vermiş olduğu a kalitedeki şofben hizmetleri ile dilediğiniz her an yanınızda olmaya devam etmektedir. İşinin ehli olan, eğitimli kadromuz sayesinde bugüne kadar yüzlerce evin yaşamış olduğu şofben sorununu hızla çözüme kavuşturmuş bulunmaktayız.

Şofbenler için; kurulum, bakım, onarım ve arıza hizmetleri vermekte ve bu hizmetleri verirken de gezici servislerimizi kullanmaktayız. Bu sayede şofbeninizi söküp herhangi bir yere götürmeyerek bulunduğunuz yerde yaşadığınız sorunu gidermekteyiz. Haftanın yedi günü hizmet veren teknik servisimizin güler yüzlü personeli sayesinde yaşamış olduğunuz mağduriyeti anında gideriyoruz. Ankara'nın tüm ilçelerine servis sağlayarak hizmet ağımızı genişletmiş bulunmaktayız. Sizin de şofbeniniz ile alakalı bir sorununuz yahut ihtiyaç duyduğunuz teknik bir destek var ise internet sayfamızın iletişim kısmından bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Diğer elektronik beyaz eşyalara kıyasla daha dikkatli kullanılması gereken ve yanlış bir müdahalede bulunulduğunda büyük tehlike doğurabilecek olan şofbenler, muhakkak bu cihazlar üzerine ihtisas yapmış kişiler tarafından kontrol ve tamir edilmelidir. Birçok çeşidi bulunan şofbenlerin bakım ve düzenli kontrollerinin yapılması çok önemlidir. Servisimiz bünyesinde bulunan ve sadece şofbenler ile ilgilenen uzman personellerimiz bu hassasiyetin bilincinde olarak işlerini gerçekleştirmektedir. Bu denli önemli bir bakım ve tamirat işleminde kesinlikle sokak arası diye tabir edilen, adı duyulmamış bir servisten hizmet almamanız gerekmektedir. Yb Grup servis gibi uzun yıllardır şofben teknik servisliği yapan, müşterilerinin güvenini kazanmış ve kaliteli hizmet sunan bir servisi tercih etmelisiniz. Servisimizin bugüne kadarki müşterilerinden aldığımız geri dönüşleri öğrenmek isterseniz internet sitemizi inceleyebilir ve devamında gönül rahatlığı ile bizimle iletişim kurabilirsiniz.


Güvenli Şofben Kullanımı

Şofben ya da halk arasındaki bilinen adı ile sıcak su cihazları geçmişten günümüze en çok tercih edilen elektronik cihazlardan biri olmuştur. Çeşidine göre LPG (tüp), doğal gaz ve elektrik ile çalışan şofbenler hala birçok evde mevcuttur. Hangi cihazda olursa olsun işin içerisine gaz kullanımı girdiğinde dikkatleri iki kat daha fazla arttırmak gerekmektedir. Genellikle evin banyo kısmına monte edilen şofbenlerin kurulumu özenle yapılmalıdır. Bu uzmanlık gerektiren hususta servisimiz devreye girerek şofbenlerinizin doğru yere doğru bir şekilde monte edilmesini sağlamaktadır. Alev gözenekleri sayesinde ısı sağlayarak bunu su tesisatına dağıtan şofbenleriniz kullanım esnasında ya da uzun süre kullanımın akabinde arızalanabilir. Çalışma gidişatında bir problem gözlemlediğiniz anda şofbeninize tek başınıza müdahale etmeyiniz. Böyle bir durumda, şofbeninize giden bağlantı vanasını kapatarak hemen servisimize başvurmanızı ve konu hakkında bilgi edinerek destek talep etmenizi öneririz. Şofbenin pilot, diyafram ya da alevlenmeyi sağlayan çakmak kısmında bir arıza meydana gelmiş olabilir. Teknik personellerimiz bu gibi arızalara derhal müdahale etmektedir. Her marka hermetik ve bacalı şofbeniniz için Yb Grup Servis güvencesi ile hizmet verdiğimizi belirtmekten memnuniyet duyarız.

 

DOĞALGAZ SOBASI TEKNİK SERVİSİ

Ankara genelinde tam on yıldır vermiş olduğumuz birinci sınıf kalitedeki doğalgaz sobası teknik servisi ile sizlerle olmaya devam ediyoruz. Yb Grup Servis bünyesindeki uzman ekibimiz ile bugüne kadar çok sayıda doğalgaz sobasının kurulum, bakım ve kontrol işlemlerini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Haftanın yedi günü verdiğimiz hizmet sayesinde sizlere kolaylık sağlamakta ve zamandan tasarruf etmenize olanak tanıyoruz. Siz de doğalgaz sobası kullanıcısı iseniz ve teknik bir desteğe ihtiyacınız varsa dilediğiniz zaman servisimizi arayabilir ve bir randevu talep edebilirsiniz. Gelişmiş müşteri temsilciliği sistemimiz sayesinde hiçbir müşterimizi bir iş gününden fazla bekletmeden, çözüm odaklı geri dönüşler yapmaktayız.

Doğal gaz sobaları günümüzde doğalgaz kaloriferlerinden hemen sonra tercih edilen ısıtma sistemlerinin başında gelmektedir. Gerek kurulum gerekse bakım yönünden profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyulan bu sistemde kullanıcıların ekstra dikkatli olması gerekmektedir. Bu nedenle doğalgaz sobası kullanmaya başlamadan önce muhakkak cihazın kullanımı hakkında bilgi edinmenizi öneririz.


Doğalgaz Sobası Kurulumu

Kombiye kıyasla kullanımı daha komplike olan doğal gaz sobalarının kurulumunun doğru bir şekilde yapılması büyük önem arz etmektedir. Yanlış uygulamalar doğrultusunda hayati risk taşıyan olayların gerçekleşmesine sebebiyet verebilen doğalgaz sobalarınızın kurulumu için sizlere hizmet vermekteyiz. Kurulumu doğru bir şekilde gerçekleştirilmeyen sobalarınıza gaz dağıtıcı şirketlerin de gaz temin etmediğini unutmamanız gerekmektedir. Servisimizin teknik ekibi doğal gaz sobanızı mevcut baca çıkışına en yakın ve doğru yere kurmaktadır. Bu noktada kullanıcılar eve daha fazla sıcaklık dağılması için doğalgaz sobalarını baca çıkışına uzak bir yere kurmak isteyebilmektedir. Ancak servis ekibimiz bu noktayı güvenli bulmadığı takdirde size bu isteğinizin tehlike boyutunu açıklamakta ve sizin için güvenli olan doğru yeri tespit etmektedir. Ayrıca doğalgaz sobanızın güvenli bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyulan diğer şeylerin başında, sobanın bulunduğu odanın penceresine menfez takılması gelmektedir. Menfezi bulunmayan bir pencerenin olduğu odada doğalgaz kullanımı büyük bir risktir. Bu sebepten ötürü ekibimiz sizlere menfez takılması hususunda da destek vermektedir. Teknik servisimiz kurulumunu tamamlamış olduğu doğalgaz sobasını bir kez test ederek sizlere teslim etmektedir. Bu test esnasında; doğal gaz bacasının temizliğine, soba borularının doğru bir şekilde takılıp takılmadığına, penceredeki menfezin hava sirkülasyonu sağlayıp sağlamadığına ve sobaya takılan fleksin açılıp açılmadığına dikkat edilmektedir. Bu testin ardından tüm kontroller olumlu sonuçlanır ise doğalgaz sobanızı gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Doğalgaz Sobası Bakımı

Kombilerde olduğu gibi doğalgaz sobalarında da belirli bir süre kullanımdan sonra bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Servis ekibimiz, sobanızı güvenle kullanmanız ve sobanızın kullanım ömrünü uzatmanız için birçok bakım faaliyetini yerine getirmektedir. Bu faaliyetler nelerdir diyecek olursanız şöyle sıralayabiliriz: Doğal gaz sobanızın borularının temizliği ve baca çıkışı kontrol edilir. Belirli bir tıkanıklık gözlemlenirse bu problem ekibimizce giderilir. Sobanızın ateşlenmesini sağlayan çakmak sisteminin kontrolü sağlanır. Sobanızın genleşme tankı incelenir. Bunun akabinde sorun yok ise teknik uzmanlarımız sobanızı test eder ve kullanmanız içi hazırlar.

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN 7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

bottom of page